پایگاه هواداران منچستریونایتد در ایران-منچستر یونایتد پس از فصل رویایی در سال 1999 باز به افتخارات زیادی دست پیدا کرد و جام های زیادی را به ارمغان آورد و یونایتد با رایان گیگز به تیم قدرتمند تری تبدیل شده بود.

منچستر یونایتد بار دیگر در فصل 1999/2000 لیگ برتر را کسب کرد آنها نسبت به آرسنال با اختلاف 18 امتیاز قهرمان لیگ برتر شدند و این رکوردی برای لیگ برتر می باشد رایان گیگز در این قهرمانی نقش به سزایی ایفا کرد و با بازی های درخشانش موجب شد یونایتد نتایج فوق العاده ای در این فصل کسب کند یونایتد در جام بین المللی که در توکیو برگزار می شد توانست با نتیجه1-0 پالمیراس را شکست بدهد و در این بازی رایان گیگز به عنوان بهترین بازیکن میدان شناحته شد آنها در جام باشگاه های جهان که در برزیل برگزار می شد نتیجه خوبی کسب نکردند و همینطور در جام جذفی نیز موفق نبودند و یونایتد در این فصل تنها 1 جام را به دست آورد. رایان گیگز در فصل 1999/00: 44 بازی 7 گل.

در فصل 2000/01 منچستر یونایتد برای سومین بار متوالی لیگ برتر را به دست آورد و این برای اولین بار بعد از 1980 بود که یک تیم برای 3 بار متوالی قهرمان لیگ برتر شده است لیورپول در دهه80 توانسته بود سه بار متوالی قهرمانی لیگ را به دست بیاورد یونایتد در این فصل نسبت به تیم دوم با اختلاف 10 امتیاز در رده اول قرار گرفتند این دوران بهترین تیم سرالکس فرگوسن نامیده شد کلاس 92 که گیگز شامل آن می شد توسط روی کین دوایت یورک اندی کول و دیگران تکمیل شد و به تیم فوق العاده ای تبدیل شده بود در این فصل آرسنال به طور مجدد در رده دوم قرار گرفت و نتوانست بالاتر از یونایتد قرار بگیرد و این بار نیز با اختلاف 10 امتیاز نسبت به آرسنال قهرمان لیگ برتر شدند و در9 فصل توانستند 7 لیگ برتر را به دست بیاورند.در یک نظر سنجی که بین طرفداران درباره محوبیت بازیکنان تاریخ باشگاه سوال شده بود رایان گیگز بعد از جرج بست و کانتونا در رده سوم قرار گرفت. رایان گیگز در فصل 2000/01: 45 بازی 7 گل.

در فصل 2001/02 یونایتد برای رایان گیگز هدیه ای ترتیب داده بود که به این بازیکن که یک دهه برای یونایتد بازی های درخشانی به نمایش گذاشته بود تحویل بدهد قبل از شروع مسابقات در یک دیداری دوستانه در اولدترافورد در برابر سلتیک و در حضور 67 هزار تماشگر به این بازیکن هدیه ای داده شد اما در این فصل یونایتد نسبت به فصول قبل نتوانست در لیگ قهرمان شود و یونایتد در این فصل جامی را دریافت نکرد و پس از اینکه دو بار در لیگ یونایتد بالاتر از آرسنال قرار گرفته بود در این فصل آرسنال با اختلاف 10 امتیاز نسبت به منچستر یوناتید در رده اول قرار گرفت. رایان گیگز در فصل 2001/02: 40 بازی 9 گل.

رایان گیگز در فصل 2002/03 دوران شگفت انگیزی را پشت سر گذاشت او در این فصل توانست گلهای خود را به عدد 100 برساند و 500 امین بازی خود را نیز در یونایتد به ثبت رساند و از نظر تعداد بازی در رده هفتم در بین بازیکنان یونایتد قرار گرفت او هنوز در دهه 20 سالگی به سر می برد او در اوسط این فصل در چند بازی دچار مصدومیت شد و نتوانست به خوبی در ترکیب قرار بگیرد اما یونایتد بار دیگر در این فصل با بازی های درخشان رایان گیگز توانست لیگ برتر را به دست بیاورد. با گل رایان گیگز در ورزشگاه هابری در برابر آرسنال لحظه ای فوق العاده برای رایان رقم خورد توپچی ها توانسته بودند 6 بار متوالی بازی خود را با پیروزی پشت سر بگذارند و در این بازی که آرسنال از یونایتد جلو بود شاگردان آرسن ونگر نتوانستند مانع از گلزنی یونایتد شوند و در این مسابقه یونایتد و آرسنال با نتیجه 2-2 به کار خود پایان دادند. رایان گیگز در فصل 2002/03: 59 بازی 14 گل.

[highlight]تصاویری از رایان گیگز در این دوران:[/highlight]

129 Comments
قدیم‌ترین
جدیدترین محبوب‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments