پایگاه هواداران منچستر یونایتد در ایران-وین رونی روز شنبه به همراه تیم ملی انگلستان در اولین مسابقه این هفته به مصاف سن مارینو خواهد رفت و هدف وین رونی این می باشد که رکورد بابی چارلتون را به زودی جا به جا کند.

وین رونی در ۱۰۵ بازی ملی توانسته است ۴۸ گل به ثمر برساند و در این امر با گری لینه کر برابر می باشد اما وی شانس این را دارد که در بازی فردا شب گل های خود را بهبود بخشد.

بنابراین او به زودی می تواند تاریخ ساز شود ما می خواهیم به شاهکار های بازیکن منچستر یونایتد که برای تیم ملی انگلستان بازی کرده است بپردازیم.

england-top-goalscorers_3346077

رونی در این چند ماه در امر گلزنی دچار مشکلاتی شده است اما او قادر می باشد که در یک لحظه گلهای سرنوشت سازی را به ثمر برساند.

او در تیم ملی انگلستان توانسته است سی و دو گل را با پای راست به ثمر برساند و همچنین توانسته است پنج بار نیز با پای چپ گلزنی کند و یازده بار نیز با ضربه سر.او در تیم ملی ۴ بار پنالتی خود را گل کرده است و دو بار نیز از روی ضربه ایستگاهی گلزنی کرده است.در مجموع او تا به حال هشت بار از بیرون محوطه جریمه توانسته است گلزنی کند.

rooney-goals-breakdown_3346149

او ۲۱ گل در بازی های خانگی انگلستان به ثمر رسانده است و همچنین ۲۰ گل در بیرون از خانه و ۷ گل نیز در جام های مختلفی که چند سال یک بار برگزار می شود به ثمر رسانده است.آمار نشان می دهد که او بیشترین گلهایش را در نیمه دوم به ثمر رسانده است.او ۲۶ گل را در نیمه دوم به ثمر رسانده است و ۲۲ گل دیگر نیز قبل از آن.

اکثر گل های وین رونی در رقابت های مقدماتی به ثمر رسیده است او ۲۸ گل در رقابت های مقدماتی به ثمر رسانده است اما وی گلهای کمتری در بازی های بزرگ به ثمر رسانده است یعنی در مجوع شش گل.

رونی بیشترین گلهایش را را در برابر کرواسی و سن مارینو که یک بار دیگر یعنی شنبه باید به مصاف آنها برود به ثمر رسانده است او ۴ گل به هر یک از این دو تیم زده است.همچنین او در برابر سوئیس و قزاقستان در برابر هر کدام از آنها ۳ بار گلزنی کرده است و همچنین او توانسته است دو بار در برابر ۱۲ کشور دیگر گلزنی کند که برزیل نیز شامل آن می شود.

rooney-favoured-opponents_3346086

در حال حاضر رونی نزدیک به شکستن گل زده در تیم ملی انگلستان می باشد.چطور است که به دیگر گلزنان برتر تیم های ملی دیگر نیز بپردازیم و آنها را معرفی کنیم؟

علی دایی ملی پوش ایرانی که توانست در ۱۴۵ مسابقه ۱۰۹ گل به ثمر برساند همچنین مهاجم دیگر که اکنون نیز بازی می کند یعنی میروسلاو کلوزه که توانست در ۱۳۷ مسابقه ۷۱ گل به ثمر برساند وی سال گذشته از بازی های ملی خداحافظی کرد.

در اینجا می خواهیم علاوه بر رونی دیگر گلزنان تیم های ملی را نیز به شما معرفی کنیم:

پله (برزیل) ۷۷ گل , ۹۲ بازی.

میروسلاو کلوزه (آلمان) ۷۱ گل , ۱۳۷ بازی.

گابریل باتیستوتا (آرژانتین) ۵۶ گل , ۷۸ بازی.

داوید ویا (اسپانیا) ۵۹ گل , ۹۷ بازی.

تیری هانری (فرانسه) ۵۱ گل , ۱۲۳ بازی.

لوئیز سوارز (اروگوئه) ۴۳ گل , ۸۲ بازی.

لویجی ریوا (ایتالیا) ۳۵ گل , ۴۲ بازی.

رونی نیز به زودی می تواند خود را به عنوان برترین گلزن تاریخ انگلستان معرفی کند.اما زمانی که او رکورد بابی چارلون را بشکند مدتی زیاد زیاد طول خواهد کشید که کسی بتواند رکورد وین رونی را جا به جا کند.

21 Comments
قدیم‌ترین
جدیدترین محبوب‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments