شماره ی ۱۸ لیست برترین های تاریخ یونایتد یک دفاع چپ بی نظیر با کلاس جهانی است که از بهترین های منچستر یونایتد در دهه ی ۹۰ به شمار میرود.

.

.

.

.

.

.

.

“شماره ی ۱۸”

“Denis Irwin”

 

E5CEDA52C96845758194255431CE44B6.ashx

 

دنیس اروین (۱۹۹۰-۲۰۰۲)

دنیس اروین فوتبال خود را با تیم لیدز یونایتد اغاز کرد وی به عنوان بازیکن اماتور با این تیم تمرین میکرد که به تیم الدهام پیوست وی در نیمه نهایی اف ای کاپ سال ۱۹۹۰ یک نمایش خیره کننده از خود در برابر شیاطین سرخ ارائه کرد که مسئولان این تیم را مجاب کرد تا برای خرید وی دست به کار شوند و وی را با مبلغ ۶۲۵ هزار پوند به الدترافورد بیاورند.
در اولین فصل حضور اروین در یونایتد (۱۹۹۰/۹۱) منچستر یونایتد موفق شد در روتردام با پیروزی بر بارسلونا در فینال جام برندگان جام اروپایی جشن قهرمانی به پا کند ولی در فصل ۱۹۹۲/۹۳ بود که دنیس اروین توانست با بازی های بسیار درخشان ، خود را ثابت کند و به یونایتد در امر رسیدن به قهرمانی لیگ برتر کمک کند. وی در تمامی مسابقات ان فصل حاضر بود و توانست ۵ گل نیز برای منچستر یونایتد به ثمر برساند که بهترین ان گل ها را میتوان به گلی که از فاصله ی ۳۰ یاردی به کانورتی سیتی زد نسبت داد.
وی تنها بازیکنی بود که در نبرد برای کسب دوگانه در فصل ۱۹۹۳/۹۴ در تمامی مسابقات حاضر بود و حتی یک بازی را نیز از دست نداد. و همچنین عضو مهم تیمی بود که این شاهکار را در فصل ۱۹۹۶ تکرار کردند.
وی در فصل ۱۹۹۹ به دلیل محرومیت حضور در فینال اف ای کاپ را از دست داد ولی برای بازی فینال مقابل بایرن مونیخ در نیوکمپ حاضر بود تا در سن ۳۴ سالگی به افتخار بزرگی دست پیدا کند.
درو کردن عناوین قهرمانی برای اروین در فصل ۲۰۰۰ نیز ادامه داشت. ۵۰۰ امین بازی وی برای منچستر یونایتد در سال ۲۰۰۱ و بعد از ۱۰ سال خدمت به شیاطین سرخ رقم خورد که در این دیدار دنیس اروین در برابر لستر سیتی بازوبند کاپیتانی منچستر یونایتد را بر بازو داشت و تیم را به سمت پیروزی رهبری کرد. وی همچنین در اخرین بازی خانگی تیم نیز بار دیگر بازوبند کاپیتانی را بر بازو بست و هفتمین جام قهرمانی خودش در لیگ برتر را بالای سر برد.
وی در انتهای ان سال یک سال دیگر با منچستر یونایتد تمدید کرد. وی پس از ۱۲ سال درخشش و ارائه ی بازی های بی نظیر پس از بازی با تیم چارتون در الدترافورد در ماه می ۲۰۰۲ از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. وی دومین بازیکن پر افتخار منچستر یونایتد با کسب ۱۳ عنوان قهرمانی است.

دنیس اروین در تاریخ ۳۱ اکتبر ۱۹۶۵ متولد شد و در تاریخ ۸ ژوئن ۱۹۹۰ به منچستر یونایتد پیوست وی توانست در طول دوران حضور خود ۵۲۹ بار برای شیاطین سرخ به میدان برود و ۳۳ گل به ثمر برساند.

عناوین و افتخارات :

قهرمانی در لیگ برت – سال های ۱۹۹۲/۹۳, ۱۹۹۳/۹۴, ۱۹۹۵/۹۶, ۱۹۹۶/۹۷, ۱۹۹۸/۹۹, ۱۹۹۹/۰۰, ۲۰۰۰/۰۱

قهرمانی در FA Cup – سال ۱۹۹۴, ۱۹۹۶, ۱۹۹۹

قهرمانی در جام برندگان جام اروپایی – سال ۱۹۹۱

قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا – سال ۱۹۹۹

قهرمانی در جام اتحادیه – ۱۹۹۲

قهرمانی در جام خیریه -۱۹۹۰, ۱۹۹۳, ۱۹۹۶, ۱۹۹۷

قهرمانی در سوپر کاپ اروپا – سال ۱۹۹۱

قهرمانی در جام بین قاره ای – سال ۱۹۹۹

 

Denis-IRWIN-Manchester-United

denis-irwin-3867319

67380308_6401

Denis_Irwin_Man_Utd_001

.

برای دانلود کلیپی از دنیس اروین کلیک کنید

 

18 Comments
قدیم‌ترین
جدیدترین محبوب‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments