پایگاه هواداران منچستر یونایتد در ایران

وقتی تو گیر و داد جام جهانی دونه دونه بازیکن های مختلف به منچستر یونایتد لینک می شدند ظرفداران یونایتد فارغ از اون چیزی که تو برزیل می گذشت و فارغ از اینکه مربی فصل جدیدشون با تیم خودش چه نتیجه ای میگیره و یا حتی فارغ از اینکه چه بازیکنی به اولدترافورد خواهد اومد ، فقط به یه چیز فکر میکردن ، انتقام …. انتقام از دو تیم بندری و همشهری لیورپول و اورتون و خیلی از تیم های دیگه ای که اون ها رو دبل کرده بودن ، تیم هایی که حتی گرفتن تساوی هم جلوی یونایتدی ها براشون آرزو بود ولی اومدن و به راحتی اولترافورد رو فتح کردن.

فصل شروع شد و هواداران  با دیدن ون خال روی نیمکت  و خرید ستاره هایی مثل دیماریا و فالکائو و لوک شاو و … به بازگشت روز های خوب  امیدوار شده بودن اما خیلی زود با شکست مقابل سوانسی ، روزهای تلخ و سیاه دوران مویس براشون زنده شد ،  این پایان کار نبود ، شکست پرگل مقابل تیم ناشناخته میلتون کینز و از اون بدتر باخت عجیب و غریب و دریافت پنج گل از تیمی مثل لیستر سیتی کار به جایی رسید که خیلی ها آرزو کردن ای کاش همون دیوید مویس روی نیمکت تیمشون نشسته بود ، اما فن خال بعد از اون بازی قول به پیشرفت و جبران اشتباهات داد و بالاخره در بازی بعدی خودش با وجود اخراج کاپیتان و بهترین بازیکن تیمش با هر زحمتی که بود وستهام رو شکست داد و از اون بهتر در بازی بعد ، که به نوعی بزرگ ترین آزمون تیم خودش تا اون مقطع زمانی بود ، تونست انتقام شیاطین سرخ رو از تیمی بگیره که فصل قبل اون ها رو دبل کرده کرده بود ، تا بتونه تا حدی دل هوادران یونایتد رو به دست بیاره ، پیروزی دو بر یک و نفس گیر یونایتدی ها مقابل اورتون ، پیروزی که به عقیده خیلی ها بیش از اونی که حاصل تفکرات فن خال باشه حاصل از درخشش دخیا بود.

بعد از اون بازی و تساوی مقابل وست برومویچ در یک بازی سخت و نفس گیر و تساوی مقابل چلسی اونم در آخرین ثانیه های بازی و اخراج اسمالینگ در بازی بعدی مقابل سیتی دوباره می شد نا امیدی رو در چهره طرفداران یونایتد دید ، طرفدارانی که این نتایج ضعیف رو حتی در شروع کار دیوید مویس ندیده بودند.

اما بعد از اخراج اسمالینگ که یه حادثه مونیخ رو به بازیکنان یونایتد یاد آور کرد ، درست بعد از اون اخراج بود که بالاخره که کورسوهایی از امید در دل طرفدران بونایتد شروع به دمیدن کرد ، دوباره شیاطین سرخ  جون تازه ای گرفتن ، با وجود ده نفره شدن جلوی تیم پرستاره منچستر سیتی بازی رو در دست گرفتن و حتی با وجود شکست به عقیده خیلی ها ، خیلی بهتر از سیتی بازی کرد ، بازی رو باختیم اما درست مثل بازی با رئال در دو فصل قبل ، باختیم و سرمون رو بالا گرفتیم ، باختیم اما نه تنها غرورمون خورد نشد بلکه به تیممون افتخار هم کردیم. حتی با وجود شکست.

و بعد از اون شکست بود که یونایتدی ها دوباره قیام کردند و در پنج بازی یعدی خودشون تمامی حریفاشون رو شکستن دادن و برای اولین بار در سال 2014 به 5 پیروزی متوالی رسیدن …. عادتی که داشت به فراموشی تبدیل می شد.

اما حالا درست بعد از سیصد روز گذشت از اون شکست تلخ یونایتدی ها  به لیورپولی ها و از اون غروب لعنتی یک شنبه  ،  از اون پنالی های مضحک کتلانبرگ لعنتی و اخراج ویدیچ و شکست سه بر صفر به مهم ترین رقیب خودشون اونم توی خونه خودی ، شکستی که داشت به قهرمانی دشمن دیرنه یونایتد منجر می شد ، شکستی که اشک و  بغض رو در گلوی ویدیچ و خیلی از هوادارن یونایتد گذاشت ، شکستی که بعد از اون می شد غرور له شده رو  در چشمان وین رونی دید.

اما زمان گذشت و  شیاطین سرخ دوباره با لک لک ها رو به رو شدند و اینبار طرفداران یونایتد به جای دلهره و اضطراب واسه شروع بازی و انقام از لیورپولی های ثانیه شماری می کنند … انتقامی که در پیش فصل گرفته شد ، اما شکست لیورپول در بازی رسمی و در اولدترافود و جلوی هوادارانی که واسه شروع این بازی آروم و قرار ندارند، لذت دیگری دارد.

اما از نکات جالب تقابل یونایتد و لیور پول در چند بازی اخبر میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

اگه وین رونی بتونه دو گل دیگه به لبورپول بزنه میتونه به رکورد رابی فولر لیورپولی برسه و به همراه اون با شش گل زده بهترین گلزن دربی در رقابت های لیگ برتر شه.

در 218 تقابل اخیر دو تیم سهم منچستر یونایتد 83 پیروزی و 61 تساوی بوده ، در حالی که لیور پولی ها 74 بار برنده این دربی بودند.

بهترین پیروزی لیورپول در مقابل یونایتد به برد 4-1 اون ها بر میگرده در بازی 14 مارچ 2009 ، اتفاق جالب اون بازی اخراج ویدیچ بود همانند بازی فصل گذشته در 16 مارچ 2014 که منچستر 3 بر 0 شکست خورد.

بدون شک زیبا ترین بازی این دو تیم در چندسال اخیر در 19 سپتامبر 2010 بود ،  بازیی که با وجو دو گل از استیون جرارد برباتوف هت ریک کرد و یونایتد رو 3 بر2 برنده بازی کرد .

استوین جرارد بیش از هر بازیکنی در اولترافورد به یونایتد گلزنی کرده ، با به ثمر رساندن 5 گل.

روبین فن پرسی در 9 دیدار اخیر خودش مقابل لیورپول شش گل به ثمر رسانده.

لیورپول بعد از چلسی دومین تیمی هست که دارای تعداد بیش ترین پیروزی در اولترافورد هست با 5 پیروزی.

منچستر در 5 دیدار اخیر خودش مقابل لیورپول در اولترافورد در 4 بازی برنده دیدار بوده.

پرگل ترین دیدار این دو تیم شکست 7-4 یونایند در سال 1908 ، و پرگل ترین پیروزی یونایتد مقابل لیور پول برد 6-1 شیاطین سرخ در سال 1928 بوده.

بیش ترین یازه زمانی گلزنی یونایتد به لبورپول در تاریخ رقابت های لیگ برتر بین دقایق 70 تا 80 بوده و این در حالی هست که در دقایق پایانی نیمه اول هم بیش ترین گل رو دریافت کرده.

اما نکته خوشحال کننده واسه طرفداران یونایتد اینه که خبری از کتلانبرگ نیست  و داور این بازی مارتین آتکنسون هست البته طرفداران یونایتد خیلی دل خوشی هم از این داور ندارند.

زمان دیدار : يکشنبه 23/09/1393 ساعت : 17:00

ترکیب احتمالی دو تیم :

منچستر : دخیا ، والنسیا ، جونر، اسمالینگ ، روخو ، فلینی ، کریک ، هررا ، وین رونی ، فن پرسی ، فالکائو

لیورپول : میگنولت ، مورنرو ، توره ، اسکرتل ، جانسون ، هندرسون ، لیوا ، استرلینگ ، کوتینیو ، جرارد ، لمبرت

پیشبینی نتیجه  : منچستر یونایتد 2 – لیورپول 0

63 Comments
قدیم‌ترین
جدیدترین محبوب‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments