پایگاه هواداران منچستریونایتد در ایران :

آیا تا به حال شده است که از خودتان بپرسید کدام گل یونایتد فوق العاده چشم نواز بوده است؟

آیا این گل یک شوت 20 متری بوده یا یک بقل پای ساده؟

اینکه شما شاهد یک گل فوق العاده باشید حس زیبایی دارد.میتوانید تمام اتفاقات رخ داده در به ثمر رسیدن آن گل را به خاطر بیاورید،به یاد بیاورید که کجا بودید و با چه کسانی به شادی پرداختید.

این تعجب آور است ولی بعضی وقت ها یک گل فوق العاده میتواند باعث شود شما از اینکه طرفدار این تیم هستید به خود ببالید

بعضی وقت ها طرفدار یونایتد بودن ممکن است باعث رنجش شما شود،مخصوصا در برهه ی اولیه ی این فصل ولی همه ی این ها عامل این هستند که ما طرفدار یونایتد هستیم، تمام این فراز و نشیب ها و زمان های سخت است که یک طرفدار را متمایز میکند. .ما در اینجا قصد داریم تا برترین گل های یونایتد را در بازه ی 20 سال گذشته به شما معرفی کنیم.

5- کریستیانو رونالدو –  جام باشگاه های اروپا سال 2009 در برابر پورتو

image 

رونالدو شخصا این گلش را به عنوان برترین گلی که به ثمر رسانده میشناسد. من هم به عنوان طرفدار یونایتد با وی موافقم.

شبی فوق العاده مهم برای یونایتد در اروپا، منچستر سعی داشت تا بتواند از پس پورتو با یک پیروزی شیرین بر بیاید. رونالدو همیشه سعی داشت تا در بازی های مهم خودش را بیش از پیش به همگان اثبات کند و این کاری بود که در این شب انجام داد، او با شوت فوق العاده و سرکشش از فاصله ی دور دروازه ی پورتو را در هم شکست

گلی شگفت انگیز که وقتی توپ در هوا در حال پیشروی به سمت دروازه بود به نظر میرسید که مدت هاست توپ معلق در بین زمین و هواست ، وقتی توپ به تور دروازه چسبید خیلی از هواداران حیرت کرده بودند، کسی باورش نمیشد که بشود از این فاصله چنین گلی را به ثمر رساند…. عجب گلی

 دانلود ویدیوی این گل  از کلیپ سنتر (۱ مگ کیفیت پایین)

4- دیوید بکهام – لیگ برتر سال 1996 در برابر ویمبلدون

David_Beckham_Wimbledon_777926

این لحظه ای بود که دیوید بکهام خودش را به دنیای فوتبال نشان داد.. بکهام جوان.

کسی امکان ندارد گل دیوید بکهام از خط میانه ی زمین را فراموش کند، او توپ را درست از بالای سر دروازه بان در حالی که در وسط زمین حضور داشت رد کرد تا گلی خاطره انگیز به ثمر رسانده باشد.

این گل طرفداران فوتبال را مجبور کرد تا بایستند و به افتخار این جوان نابغه دست بزنند. بکهام از این گل به عنوان سمبل گل های هودش در طول دوران بازیکنی یاد میکند. خب راستش را بخواهید خیلی کم پیش میاید از وسط زمین گل زمین بزنید… شاید دیگر اتفاق نیفیتد

 دانلود ویدیوی این گل از کلیپ سنتر(۲ مگ)

3- رایان گیگز – جام حذفی فینال سال 1999 در برابر آرسنال

Ryan-Giggs-Manchester-Uni-007

چه کسی ممکن است لحظاتی را که گیگز آرسنال را در هم کوبید را فراموش کند؟

بزرگی این برد یونایتد در برابر آرسنال به هیچ عنوان بر کسی پوشیده نیست. سه گانه یونایتد در این فصل یعنی 1999-2000 و این برد تاریخی چیزی است که سالیان سال از خاطر هیچ عاشق فوتبالی خارج نخواهد شد.

همه چیز از پاس اشتباه ویرا شروع شد. این پاس او بود که باعث شد تا گیگز تاریخ نویسی کند، و او این کار را کرد. شاید تعدادی از شما شعار معروف را یادتان باشد ” او توپ را به گیگزی داد تا آرسنال چیزی نبرد”

گیگز با سلسله ای از دریبل های متوالی خودش را به محوطه ی جریمه ی آرسنال رساند و توپ را به سمت سقف دروازه شلیک کرد تا طرفداران یونایتد دست از پا نشناسند.

صحنه ای که گیگز پیراهنش را در آورد و آن سینه ی پر از مو، آن پیراهن سفید یونایتد که در هوا تاب داده میشد…. همه در خاطر ما جای دارند. این یک پایان استثنایی در یک بازی استثنایی بود.

دانلود ویدیوی این گل از کلیپ سنتر(۲۰ مگ)

2- وین رونی – لیگ برتر سال 2011 در برابر منچسترسیتی

article-2199068-0EEA0CDC00000578-642_468x334

این گل از طرف هواداران یونایتد به عنوان زیباترین گل 20 سال اخیر نامیده شد. لحظه ای که با استعداد و نبوغ فردی رونی تا ابد در خاطر همه باقی خواهد ماند.

بازی 1-1 بود و پیروزی یونایتد در این بازی به معنی کم شدن فاصله  با آرسنال صدر نشینی میشد. اسکولز نانی را در سمت راست خودش دید، نانی توپ را ارسال کرد ولی توپ یه سمت پشت وین رونی در حال حرکت بود…او به خوبی خودش را در موقعیت خوب قرار داد و با یک برگردان دیدنی توپ را به گونه ای در درون دروازه قرار داد که هواداران یونایتد در پوست خود نمی گنجیدند.

دانلود ویدیوی این گل از کلیپ سنتر(با کیفیت HD وحجم ۴۰ مگ)

1- اوله گانر سولسشر – جام باشگاه های اروپا 1999 فینال در برابر بایرن مونیخ

article-2057374-001B704100000258-28_468x286

” آیا یونایتد میتواند گلزنی کند، آنها همیشه در لحظات پایانی گل زنی میکنند… بکهام پاس برای شرینگهام… سوسلشیر وتوی دروازه……”

اینها جملات گزارشگر بازی بود.. چه مثال بارزی برای حرف او پیدا شد… درست پس از اینکه گزارشگر به عادت یونایتد در دقایق پایانی اشاره کرد تور به تور دروازه چسبید.

این روز روزی بود که یونایتد سه گانه معروف را انجام داد.. منچستریونایتد به گل های زده اش در دقایق پایانی بازی معروف هستند.ولی دو گل آن هم در سه دقیقه وقت تلف شده! فقط این کلمات میتواند آن را توصیف کند… غیر قابل توصیف.

یونایتد در حالی که بایرن از روی ضربه ی کاشته توسط باسلر پیش افتاده بود سعی در جبران نتیجه داشت..بایرن شانس این را  داشت تا اختلاف را بیشتر کند ولی این یونایتد بود که میجنگید…مانند همیشه

و درست در دقایق تلف شده بازی یونایتد تاریخ را از نو نوشت.کرنر از بکهام شرینگهام اولین ضربه را زد و سولسشر با ضربه ای مسیر توپ را تغییر داد تا یونایتد گل بزند.

قهرمان لیگ برتر انگلستان، قهرمانی جام حذفی با گل گیگز و قهرمانی جام باشگاه های اروپا… همه چیزی مه دل یونایتدی ها آن را میخواست به دست آمده بود….

 دانلود ویدیوی ۲ گل یونایتد  در دقایق تلف شده ( شرینگهام و سوسلشر) ۸ مگ

102 Comments
قدیم‌ترین
جدیدترین محبوب‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments