پایگاه هواداران منچستریونایتد در ایران-

چهار سال پیش در چنین روزی ادوین فن درسار برای آخرین بار در چارچوب دروازه شیاطین سرخ قرار گرفت و برابر بارسلونا در فینال لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفت. بازی ای با شکست ۳-۱ یونایتدها به پایان رسید.

ادوین فن در سار که سابقه بازی در آژاکس، یوونتوس و فولام را داشت در سال ۲۰۰۵ و سن ۳۵ سالگی به ارتش فرگوسن کبیر ملحق شد و شش سال سراسر افتخار را با شیاطین تجربه کرد. دروازه بانی که بعد از پیتر اشمایکیل بالاخره توانست بحران دروازه بانی را در یونایتد پایان دهد و خیال سر الکس و هواداران را از بابت دروازه راحت کند.

در سال ۲۰۰۷ ادوین با مهار پنالتی در دربی منچستر و همچنین ناکامی چلسی در شکست آرسنال سبب شد بار دیگر شیاطین جام قهرمانی جزیره را به بالای سر ببرند.

اما بی گمان فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۸ بهترین فصل او بود. جایی که با مهار پنالتی آنلکا قهرمانی در اروپا را به هواداران هدیه کرد. بی گمان هنوز هواداران فریادهای او را پس از مهار پنالتی آنلکا در شب بارانی مسکو فراموش نکرده اند.

فن در سار در سالهای بعد لیگ جزیره را مجددا فتح کرد، رکوردهای بی نظیری در کلین شیت از خود به جای گذاشت و دو بار دیگر به فینال اروپا رسید. هر چند هر دو بار شیاطین نتوانستند از سد بارسلونا عبور کنند.

اما حالا اینستاگرام باشگاه اعلام کرده است که او برای بازی خیریه “بازگشت اسطوره‌ها” در ژوئن دوباره باز خواهد گشت. خوش آمدی به خانه ادوین عزیز!

Comments are closed.