پایگاه هواداران منچستریونایتد_همه چیز درباره دو شهر است،دو تیم و دو دشمن ….. دو تیم که یکی از آنها بزرگ است و دیگری تنها توهم بزرگ بودن را دارد!

دوباره رقابت سنتی شیاطین سرخ با لک لک های ناتوان بندر آنفیلد نزدیک است، ما برای پیروزی به آنفیلد میرویم!

بله ما همه چیز را به خاطر داریم ما دشمن حقیرمان را هرگز فراموش نخواهیم کرد زیرا رفتارهای ناجوانمردانه چیزی نیست که از یادمان برود،دشمنی که تنها در خارج از زمین قدرت مبارزه دارد،بله بسیاری چیزها هست که ما یادمان نخواهد رفت….

بخاطر داریم که در آنفیلد کشته شدگان ما را به سخره گرفتند و کشته شدگان مونیخ را کود های حیوانی نامیدند و فریاد زدند دانکن ادوادز مثل یک تکه کثافت در گور خود مرد و پوسید.

بله بخاطر داریم که در سال ۲۰۰۶ مدفوع انسانی به طرف هواداران ما پرتاب شد و به یاد داریم حقیرانه آب دهان روی صورت اریک کانتونا انداختند و شعار مت بازبی چرا زنده مانده ای؟ را سر دادند و روی دیوار های اولدترافورد گرافیتی های احمقانه کشیدند!

بله ما حقیقت های زیادی را به خاطر داریم و البته به خاطر داریم که لیورپول تنها یک حریف تاریخی است که ۲۶ سال موفق به فتح لیگ برتر نشده است و باز هم خود را مدعی میداند!

مقایسه عملکرد منچستر یونایتد لیورپول در لیگ برتر
مقایسه عملکرد منچستر یونایتد لیورپول در لیگ برتر

بدون شک این رقابت از مرز های فوتبال فراتر است و ریشه در انقلاب صنعتی اروپا و رخداد های ناشی از آن در سده ۱۹ ام میلادی دارد،در قرن ۱۹ ام هر دو تیم از قطب های صنعتی اروپا به شمار می آمدند،منچستر شهری با کارخانه های بزرگ و صنعت شکوفای الیاف و پارچه های کتان بود و لیورپول بندری پر رونق که کالا های تولید شده در منچستر را مبادله میکرد دو شهر از لحاظ اقتصادی به یکدیگر متکی و کاملا وابسته بودند اما در سه شنبه سیاه ۱۹۲۹ در آخرین روزهای ماه اکتبر در پی فروپاشی نظام بانکی و بازار بورس ایالات متحده اروپا تمامی بازار های آمریکا و سپس انگلستان وارد رکود عظیم اقتصادی شد و این به معنی پایان وابستگی منچستر و لیورپول به یکدیگر بود تاجران شهر منچستر که مجبور به اهدای بخشی از سود خود به بندر نشینان لیورپول بودند به فکر احداث بندری برای تجارت مستقیم با سایر نقاط اروپا گرفتند و با نجات شهر منچستر هزاران کارگر بیکار را در لیورپول به حال خود رها کردند.

اهمیتی ندارد که کار سیاست مداران و سرمایه داران منچستر درست بوده است یا غلط، این همه نفرت ربطی به فوتبال ندارد!

یونایتد فصل 1905-1906
یونایتد فصل ۱۹۰۵-۱۹۰۶

با این حال بر کسی پوشیده نیست که منچستر یونایتد نیز هرگز سر تسلیم در برابر بندر نشینان فرو نیاورده است، ما همیشه یکی از خشن ترین تیم های انگلستان بوده ایم، ما توهین آنها به دانکن ادواردز را با بنر قاتل ها در آنفیلد پاسخ گفته ایم ما نیز در برابر مشت های گره شده توپ های گرد را به سقف دروازه پیروزی کوبیده ایم!

آنها هرگز گل های دیوید بکام،فردیناند،رونی و مارسیال را فراموش نخواهند کرد

آنها پیروزی های پیآپی ما را فراموش نخواهند کرد و ما نیز آنها را تحمل نخواهیم کرد بله همانطور که گری نویل گفت:

ما نمیتوانیم هرچیزی را که مرتبط با لیورپول است تحمل کنیم

حالا ما دوباره در آنفیلد به آنها رسیده ایم و بعید به نظر میرسد چیزی مانع پیروزی ما باشد

 

آمار رقابت های رو در رو:

نام مستعار رقابت:دربی شمال غرب انگلستان

اولین بازی:۲۸ آوریل ۱۸۹۳ لیورپول ۲ – نیوتون هیث(منچستر یونایتد) ۰

آخرین رقابت: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۶ منچستریونایتد۱-لیورپول۱

بیشترین تعداد بازی : رایان گیگز ۴۸ بازی

بهترین گلزنان:جورج دیو (یونایتد) ۹ گل

سندی ترانبال (یونایتد) ۹ گل

استیون جرارد (لیور) ۹ گل

تمامی رقابت ها:

منچستر ۷۹ برد

لیور ۶۵ برد

۵۴ تساوی

 

 

 

Comments are closed.