بعد از انتخاب فن خال به عنوان سرمربی جدید یونایتد همه در مورد بازیکنانی صحبت می کنند که ممکن است به این تیم منقل شوند، با توجه به اینکه به نظر می رسد بودجه ای ۱۵۰ میلیون پوند برای تقویت ترکیب تیم در اختیار وی قرار گرفته است.

پایگاه هواداران منچستریونایتد در ایران – بعد از یک فصل ناامید کننده و قرارگرفتن در رتبه هفتم لیگ برتر، هیات مدیره یونایتد تصمیم دارد با بازسازی ترکیب تیم، آن را دوباره به جایگاهی که برای ۲۰ سال از آن خود کرده بود، بازگرداند.
فن خال معمولا هسته اصلی تیمش را بر پایه بازیکنان هلندی قرار می دهد، و شاید بسیاری به این فکر کنند که با حضور تنها فن پرسی( و نیز باتنر) با ملیت هلندی در تیم، او برای آوردن هلندی ها دیگر به بازار نقل و انتقالات مراجعه خواهد کرد.
اگرچه، ممکن است فن خال نگاه نزدیکتری هم به داخل خود باشگاه داشته باشد و برخی از ستارگان جوان حاضر در آن را به تیم اصلی اضافه کند، مخصوصا با درخششی که تعدادی از آنها در طول دوره قرضی شان در سایر باشگاه ها داشته اند.
در ادامه چهار بازیکن جوان یونایتد که فن خال می تواند فصل بعد به آنها فرصت حضور در تیم اصلی را بدهد،معرفی کرده ایم. ما پیشنهاد نمی کنیم که وی آنها را به بازیکنان اصلی تیم تبدیل کند، اما فقط کافی است به آنها فرصت دهد تا خوشان را اثبات کنند.
۱- مایکل کین
برادر کمتر شناخته شده کین، در حالی که «ویل» توجهات بیشتری را جلب کرده است، اما شاید مایکل کین از آن نوع بازیکنانی باشد که یونایتد فصل بعد به آنها نیاز دارد، در حالی که ویل در خط حمله رقیبان زیادی دارد و حتی به سایر تیم ها هم برای خروج از منچستر لینک شده است.
مایکل کین یک مدافع وسط است و با خروج ریو فردیناند و نمانیا ویدیچ در تابستان امسال، یک جای خالی برای او جهت رقابت با فیل جونز، کریس اسمالینگ و جانی اوانس وجود خواهد داشت.
انتظار می رود که یونایتد در تابستان یک مدافع در کلاس جهانی برای ترکیب اصلی خود به خدمت بگیرد، اما خرید بیش از یکی می تواند مشکل آفرین باشد، با توجه به اینکه هر سه مدافع دیگر این تیم نیز به دنبال حضور در ترکیب اصلی هستند.
۳۳ بار قطع توپ و زدن ۳ گل در طول دوره قرضی ، نشان می دهد که او یک فوتبالیست حرفه ای است و می تواند به عنوان یک بازیکن جایگزین برای ترکیب اصلی به او تکیه کرد و شاید در ادامه از این هم بهتر شود.
کین جوان با پشت سر گذاشتن یک دوره قرضی فوق العاده توانست بلکبرن را در راه صعود به مرحله پلی آف یاری کند، در حالی که در ۱۳ بازی آمار ۵۷% موفقیت در تکل ها و ۶۰% پیروزی در نبردها را از خود به جای گذاشته است.

۲- گیلرمو وارلا

ماروان فلینی تنها خرید دیوید مویس در تابستان گذشته نبود، بلکه او پس از ورودش وارلا را به هم تیم آورد.
قطعا پیش از حضور مویس، باشگاه مدافع جوان اروگوئه ای را زیر نظر داشته است، اما خارج از بحث فنی، وی سال اول بسیار سختی را پس از جدایی از پنارول در انگلستان گذراند، و دشوارهایی که برای جا افتادن در کشور جدید داشت با حادثه تصادف و جراحت والدینش در اروگوئه نیز همراه شد.
به هر حال، وارلا در مسابقات قهرمانی جوانان آمریکای جنوبی تنها عده محدودی را تحت تأثیر قرار داد و خرید او برای یونایتد ۲.۵ میلیون پوند هزینه در پی داشت و اکنون با حضور مربی جدید او فرصت دارد تا خودش را به تیم اصلی تحمیل کرد و یا برای همیشه این جایگاه را از دست بدهد.
با توجه به فصل وحشتناکی که رافائل پشت سر گذاشت، می بایست به وارلا هم فرصت داده شود تا با سایرین برای حضور در ترکیب اصلی رقابت کند و خودش را به هواداران یونایتد اثبات کند.

۳- نیک پاول

شاید زمان آن فرا رسیده است که گمانه زنیها در مورد نیک پاول به پایان برسد و او را به تیم اصلی اضافه کنند، با بازگرداندن اعتماد به نفسش به او فرصت داده شود تا استعدادی را که از آن به عنوان یکی از آینده دارترین بازیکنان انگلیس یاد می شود به معرض نمایش بگذارد.
یک فصل حضور در چامپیون شیپ که با عملکرد خوب او همراه بود، به نظر کافی می رسد و او که اکنون ۲۰ ساله شده است، زمان حضورش در لیگ برتر فرارسیده است، جایی که او سابقه گلزنی برای یونایتد را هم در آن دارد.
پاول در ۳۱ بازی برای ویگان در فصل گذشته ۶ گل زد و ۳۵ موقعیت گل خلق کرد، که این آمار در مقایسه با تمامی هافبک های منچستر یونایتد(غیر از ماتا) بهتر است.
پاول ۴۹ ضربه کاشته برای تیمش گرفت و با روحیه جنگندگی خودش که برای حضور در لیگی بزرگ مورد نیاز است ،۴۱ تکل با درصد موفقیت ۵۶ انجام داد.
اگر فن خال هنوز احساس می کند که خیلی زود است، یک دوره قرضی در تیم تازه لیگ برتری شده لسترسیتی به نظر سودمند می رسد، اما بسیاری بر این باورند که حضور او در ترکیب اصلی می تواند بیشتر به نفع یونایتد باشد، همانگونه که عدنان یانوزای این را اثبات کرد.
۴- جسی لینگارد

جسی لینگارد یکی از آنهایی است که بیشتر سود را از حضور در خارج از اولدترافورد برده اند، و با دوران موفقی که هم در بیرمنگام و هم در برایتون داشت، موجب ستایش مایکل کریک از این ملی پوش زیر ۲۱ ساله های انگلیس گردید.
لینگارد به طور مستقیم در ثبت ۱۶ گل در فصل گذشته چامپیون شیپ نقش داشت و از جمله تنها در یک بازی ۴ گل برای بیرمنگام به ثمر رساند، و با شروع فوق العاده ای که داشت به آمار ۱۰ گل و ۶ پاس گل دست یافت.
هافبک ۲۱ ساله در مجموع ۵۲ موقعیت گلزنی در ۳۰ بازی برای هر دو تیم خلق کرد، در حالی که قدرت تکل زنی خوبی هم از خود در هر دو تیم به نمایش گذاشت. به نظر می رسد او همان تحرک و برندگی که یونایتد برای بازگشت به جایگاه اصلیش نیاز دارد را در خود دارد.

Comments are closed.