وقتی مشخص شد که یونایتد باید باری دیگر در جام جذفی به مصاف آرسنال برود خاطرات نیمه نهایی جام حذفی سال 99 برای هواداران دو تیم باری دیگر  زنده شد .

نیمه نهایی جام حذفی بین دو تیم در ورزشگاه ویلاپارک . پس از تساوی بدون گل در بازی اول دو تیم مبجبور به تکرار آن بازی شده بودند .

گل هایی تماشایی ، تکل های خشن ، یک پنالتی از دست رفته در آخرین دقایق بازی ، اخراج بازیکن و کشیدن بازی به وقت اضافه ، همگی دست به دست هم داده بودند تا یکی از تماشایی ترین بازی های تاریخ جام حذفی رخ دهد .

حال رایان گیگز زننده گل پیروزی بخش تیم ده نفره آن بازی باید باری دیگر در جام حذفی به مصاف آرسنال برود . البته این بار به عنوان مربی .

رایان گیگز در مصاحبه خود پیش از بازی گفته است : بازی بسیار مهمی است که همه دوست دارند جزئی از این رقابت باشند . شبی فوق العاده و با جوی بسیار عالی . فکر میکنم همه منتظر فرار رسیدن این بازی هستند .

در بازی آن سال من از زدن گل پیروزی بخش تیمم و رسیدن به فینال بسیار خوشحال بودم . ما امشب هم به دنبال همان اتفاق هستیم .

بازیکن ها می دانند که پیروزی در این بازی شانس ما برای رسیدن به عنوان قهره مانی را چند برابر می کند . پس به نوعی این بازی یک فینال کوچک قبل از فینال اصلی است .

همچنین گیگز در باره بازی سال 99 و گلی که پس از قطع کردن توپ پاتریک ویرا و گذشتن از سد 4 بازیکن آرسنال وارد دروازه دیوید سیمن کرد می گوید :

برای ما فصل بسیار خاصی بود . آن بازی هم هرچیزی که شما فکرش را بکنید داشت .

گیگز که در میان 13 عنوان قهرمانی خود در لیگ 4 بار هم فاتح جام حذفی شده است گفت :

در دوران بازیگری ام هیچ گاه در باره آن صحبت نکردم . زیرا فکر میکردم همیشه روزهای بهتری از راه خواهند رسید . اما دیگر دوران بازی کردن من تمام شده است و می توانم در باره بازی هایم صحبت کنم .

بخصوص در باره شرایطی سختی که در آن بودم . وقتی که هدف یزرگی دارید اما شما خود را باخته اید و نمی دانید باید چه کاری را انجام دهید .

آن بازی یکی از بهترین خاطرات من از دوران بازیگری ام است . شما باید کارهای زیادی را انجام دهید تا در این رقابت ها پیشرفت کنید و وقتی به مرحله آخر می رسید باید سپاسگذار خودتان باشید .

آن یک گل فوق العاده برای من و تیمم بود . آن فصل یک فصل به یاد ماندنی است .

شایان به ذکر است که یونایتد در آن فصل موفق به کسب سه گانه و قهرمانی در جام های حذفی و لیگ و لیگ قهرمانان شد .

 

 

Comments are closed.