خرید ۵۹/۹ میلیون پوندی شیاطین سرخ, آنخل دی ماریا با نمایشی تک نفره در بازی برابر اورتون پیروزی را برای یونایتدی ها به ارمغان آورد.

پایگاه هواداران منچستریونایتد در ایران – ستاره آرژانتینی با نمایشی تک نفره ۳ امتیاز خانگی برابر تافی ها را در شهر منچستر نگه داشت تا یونایتدی ها با اعتماد به نفس فراوان به استقبال وقفه بازی های ملی بروند. او در نیمه اول گل زیبایی به ثمر رساند تا شیاطین سرخ در بازی پیش بیافتند و سپس پاس گل پیروزی بخش رادامل فالکائو را فراهم کرد تا شاگردان لوئیز فن خال به پیروزی شیرینی در این دیدار حساس دست یابند.

دی ماریا از هم اکنون دل هواداران یونایتد را بدست آورده است و تحت تاثیر طبیعت فیزیکی فوتبال انگلیس قرار نگرفته است و به خوبی این مسئله را در بازی برابر شاگردان روبرتو مارتینز نشان داد. او خطر اصلی در خط حمله یونایتد برای حریفان محسوب می شود و این واقعیت را در بازی های قبلی نیز بارها به همگان نشان داده است.

کارشناسان احتمال می دادند که خو گرفتن به زندگی در انگلستان و فوتبال جزیره مشکلاتی برای دی ماریا بوجود بیاورد اما او با آمار خیره کننده ای که تا امروز به ثبت رسانده است, نشان داده که به خوبی در تیم جدیدش جا افتاده است. آنخل در ۶ گل شیاطین سرخ در مجموع ۵ حضورش در فصل جاری دخیل بوده است.

او در دیدار روز یکشنبه نیز عملکرد فوق العاده دیگری به نمایش گذاشت. او به تنهایی ۶ موقعیت گل خلق کرد که دو تا از آنها در چارچوب بود. او همچنین ۵ موقعیت خطرناک نیز برای هم تیمی هایش خلق کرد. البته او پیش از اینکه به هم تیمیش فالکائو پاس گل بدهد, توانست برای یونایتد گلزنی کند.

او با توانایی هایی که دارد بارها در دیدار برابر اورتون برای مدافعین این تیم دردسرساز شد. آنخل بیشتر از هر کدام از بازیکنان داخل میدان بازیکنان حریف را دریبل زد یعنی آمار ۴ دریبل موفق از ۷ تلاش که تنها در یک مورد با خطا متوقف شد. او به خوبی از فضایی که در جناح چپ در اختیار داشت, استفاده کرد و توانست ۱۹ سانتر چشم نواز ارسال کند که ۷ تای آنها دقیق بود.

همانند گذشته او با کنترل مثال زدنی که بر روی توپ دارد, پاس های فوق العاده ای به هم تیمی هایش می داد تا آمار پاس صحیحش را در فصل ۲۰۱۴/۱۵ تا هفته جاری در بین برترین های لیگ حفظ کند. از ۴۷ پاسی که آنخل در دیدار با اورتون برای هم تیمی هایش مهیا کرد, ۸۷ درصد با موفقیت به مقصد رسیده است. این آمار تحسین برانگیز است, بخصوص زمانی که متوجه می شویم ۱۸ تا از این پاس ها در یک سوم دفاعی حریف داده شده است, عددی که بیشتر از آمار دیگر بازیکنان یونایتد می باشد.

بازی با اورتون, هواداران شاهد عملکرد فوق العاده دیگری از فوق ستاره خود در فصل جاری بودند. به نظر می رسد این دیدارها تنها شروعی چشم نواز برای دوران موفقی است که دی ماریا در لیگ برتر خواهد داشت.

Comments are closed.