banner-420×60

برای مایکل کریک : قهرمانی بی سر و صدا !

برای مایکل کریک : قهرمانی بی سر و صدا !

پایگاه هواداران منچستریونایتد

امروز ، ۲۸ جولای مصادف با تولد ۳۵ سالگی مایکل کریک ، است .

از زمانی که در سال ۲۰۰۶ از تاتنهام به یونایتد پیوست ، به عضو جدایی ناپذیر ماشین منچستریونایتد تبدیل شد . مهارت در پاسکاری ، کنترل توپ و موقعیت سازی ، از شاخصه های مهم او بوده است .

۷۱۵۶۷۱۳۱

کریک تمام عناوین ممکن را کسب کرده است . از لیگ قهرمانان گرفته ، تا جام حذفی  که در آخرین فصل لویی فنخال برای او به ارمغان آمد .

او همیشه توسط همه نادیده گرفته میشد و کمتر از آن چیزی که بود به او بها داده میشد . اما آمادگی کریک از فصل ۲۰۱۲/۲۰۱۳ نمود خودش را پیدا کرد . به طوری که در تیم فصل لیگ برتر حضور داشت و توسط هم تیمی هایش به عنوان بهترین بازیکن فصل انتخاب شد .

اما او پیش از قهرمانی بیستم هم فوق العاده بود . در فصل اولش به همراه پاول اسکولز ، خط هافبک فوق العاده ای برای یونایتد ساخته بودند و خیلی زود ، آنها در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۷ قهرمان لیگ شدند .

MOSCOW, RUSSIA - Wednesday, May 21, 2008: Manchester United's Patrice Evra, Michael Carrick and Rio Ferdinand run to celebrate after beating Chelsea during the sudden death penalties shoot-out to decide the UEFA Champions League Final at the Luzhniki Stadium. (Photo by David Rawcliffe/Propaganda)

“استاد قطع توپ” تاثیر بسزایی در فصل دومش نیز داشت . جایی که به یونایتد کمک کرد هم در انگلیس و هم در اروپا به قهرمانی برسد . یونایتد در لیگ قهرمانان اروپا و لیگ برتر توانستند چلسی را پشت سر بگذارند و قهرمانی در این دو را جشن بگیرند . پس از آن بود که کریک یک قرارداد ۴ ساله دیگر با یونایتد امضا کرد .

۳۷۰A198EC2994B14B1A869CEB62C55FE.ashx

اما فصل ۲۰۰۸-۲۰۰۹ برای کریک خوب شروع نشد . او نه بازی را به خاطر مصدومیت از دست داد . اما او خیلی زود برگشت و دوباره خودش را اثبات کرد . در آن فصل ۴۳ بازی انجام داد و با گلش برابر ویگان توانست کمک بزرگی به یونایتد برای فتح لیگ برتر بکند .

در فصل ۲۰۰۹-۲۰۱۰ ، لیگ خیلی سخت تر شده بود و یونایتد در راه قهرمانی ، به سدی به نام چلسی برخورد کرد . به دلیل مصدومیت های فراوان مدافعان یونایتد ، کریک در این فصل در پست مدافع میانی نیز ایفای نقش کرد و بیش از پیش ، تطبیق پذیری فوق العاده خودش را نشان داد . به اوج توانایی کریک در بازی برگشت برابر ولفسبورگ که با نتیجه ۳-۱ یونایتد پیروز شد ، و پیروزی ۴-۰ برابر وستهم می توان پی برد .

michael-carrick-gary-neville-england_3281026

این هافبک ، در مارچ ۲۰۱۱ ، تصمیم گرفت تا قراردادش با یونایتد را بار دیگر تمدید کند . بر اساس این قرارداد ، کریک تا پایان فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۴ بازیکن یونایتد بود .

در فصل ۲۰۱۰-۲۰۱۱ علیرغم این که کریک در گلزنی ناموفق بود ، اما کمک خیلی بزرگی به یونایتد برای برگرداندن جام به الدترافورد کرد . مخصوصا پس از کریستمس که در پست هافبک دفاعی توانست بهترین نمایش های خود را ارائه دهد . این نمایش فوق العاده در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۲ نیز ادامه داشت و کریک در بین بازیکنان میانی یونایتد میتاخت . اما در آخرین لحظه های لیگ ، یونایتد رقابت را به همشهری اش ، منچسترسیتی باخت .

۱۱۴۱۷۶۹۹۲

 در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳ احتمالا بهترین نمایش کریک را دیدیم . او به همراه رابین ونپرسی احتمالا مهم ترین دلیل قهرمانی یونایتد بودند . نمایش خیره کننده کریک در پاسکاری ، دفاع و موقعیت سازی باعث شد تا او توسط بازیکنان به عنوان برترین بازیکن فصل یونایتد انتخاب شود . لازم به ذکر است که رابین ونپرسی نیز توسط هواداران به عنوان برترین بازیکن انتخاب شد .

Michael-Carrick

اکنونی نگاهی می اندازیم به گفته های بقیه بزرگان فوتبال ، در مورد مایکل کریک :

زابی آلونسو :

در فوتبال انگلیس بعضی موقع ها برای هوادان سخت است به کسانی که به جای درخشیدن ، کاری میکنند که هم تیمی هایشان بدرخشند ، اعتبار بدهند . مثلا مایکل کریک . کسی که به هم تیمی هایش کمک میکند .

سرالکس فرگوسن (سال ۲۰۱۴) :

من فکر میکنم که مایکل بهترین هافبک میانی در فوتبال انگلیس است . من فکر میکنم او بهترین بازیکن انگلیسی است .

photo_2016-07-28_13-38-21

گری نویل :

دیدن بازی کریک و اسکولز به همراه هم ، بسیار آرامش بخش بود . مثل این است شما به یک کافه بروید و صدای پیانو بشنوید .

۷۲۵۹۷۹۹۷

ژاوی هرناندز :

کریک یونایتد را میزان میکند و می تواند دفاعی بازی کند . او به خوبی پاس می دهد ، خیلی خوب شوت میزند و یک بازیکن کامل است .

۱۶۳۶۲۱۱_w2

آرسن ونگر :

کریک میتوانست برای بارسلونا بازی کند . او بازیکنی با دید باز و باهوش است .

پاول اسکولز :

مایکل از روی کین و نیکی بات متفاوت است . آنها فوق العاده بودند . کریک نیز به شکل متفاوتی عالی است . او به تیم آرامش خاصی می بخشد و تیم را رو به جلو پیش می برد . مثل اتوموبیل رولز رویس ! بازی کردن با او همیشه آسان است . او میتواند گل بسازد ، گل بزند ، و به خوبی پاسکاری کند . او استقامت ویژه ای دارد به طوری که میتواند در تمام طول روز بدود .

PaulScholesMichaelCarrick_2861599

تیری آنری در رابطه با آندرریتد ترین بازیکنان نسل خودش :

نه تنها این فصل ، بلکه هر سال ، مردم نمی فهمند که کریک چه کیفیتی دارد . پس از رفتن او شما درک خواهید کرد .

۵۷۳۹۹۵۰۵

هری ردنپ :

مایکل کریک یک هافبک جادویی است و یکی دیگر از بازیکنانی است که بدون سر و صدا کار خودش را به خوبی انجام می دهد .

جدیدترین قدیم‌ترین محبوب‌ترین